S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Producent: THQ Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 13.4.2007 Gatunek: fpp, strzelanka, sci-fi Wersja językowa: PL, PL KINOWA Wydania tej gry: S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (edycja premierowa), S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (Platynowa Kolekcja), S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (TopSeller), S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (eXtra Klasyka: XK GOLD)

Gra akcji i FPS z elementami RPG, której akcja toczy się w niedalekiej przyszłości na terenie skażonego Czarnobyla.Rok 2006. Dwadzieścia lat po katastrofie w Czarnobylu ma tam miejsce kolejny wybuch -istnieją pogłoski, że przeprowadzano tam tajemnicze eksperymenty. Promieniowanie radioaktywne sieje spustoszenie: ludzie i zwierzęta ulegają mutacjom, występują liczne anomalie i przerażające zjawiska. Wojsko zabezpiecza obszar w promieniu 30 kilometrów tworząc zamkniętą i doskonale strzeżoną Strefę. Dwa lata później z niewiadomych przyczyn następuje kolejny wybuch. Po kilku latach do Strefy docierają stalkerzy - śmiałkowie poszukujący artefaktów, dziwnych przedmiotów i skarbów, które chętnie kupują przeróżne organizacje.
Gracz wciela się w stalkera przemierzającego Strefę w poszukiwaniu tego typu przedmiotów. Musi eliminować wszystkich, którzy staną mu na drodze i stanowią zagrożenie. Inni stalkerzy są dla niego konkurencją, ale można z nimi współpracować i handlować.Gra stworzona przez GCS Game World, znany m.in. z Codename: Outbreak i serii Cossacks.

Najnowsze opinie naszych użytkowników

*****

Dla mnie megahit 2007 roku!

majkel666

Z niecierpliwością czekałem na premierę tej gry i mimo tego, że bardzo różni się od swojej pierwotnej wersji, to jest to gra ponadczasowa. Świetna fabuła, grafika oraz dźwięk stojące na wysokim poziomie, i przede wszystkim klimat którego nie...

*****

"S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla"

Najkon

Gra z całą pewnością wybitna, wiele nowego wnosząca do gatunku i za to należy dodać kilka punktów, jednak nie dla każdego i nie bez wad. Stalkera mogę polecić tym wszystkim, którzy kochali/ją Fallouta - chyba żadna gra od czasu F1 i F2 nie...

*****

Klimat na 5

MaxDamage44

Gra ta jest dla mnie wyjątkowa z wielu powodów. Jednym z nich są efekty wizualne, które prezentują się całkiem okazale jak na swoje czasy. Innym powodem są wrażenia słuchowe; pojawia się mnóstwo dźwięków (i świetny lektor), które wprowadzają...

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Nowy TOPSELLER już za tydzień!

CD Projekt
1

CD Projekt poinformował, że już za tydzień ukaże się nowa odsłona serii gier komputerowych TOPSELLER, a w niej kilkanaście nowych tytułów w super atrakcyjnej cenie 39,99!

Zobacz gameplay z gry S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Adam Woźny
25

Nowy film z rozgrywki gry S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat trwa nieco ponad pięć minut. Został on udostępniony przez jej twórców - studio GSC Game World również w jakości HD.

Clear Sky w USA wycofane z bloków startowych

Zaitsev
30

Amerykańscy fani FPS-ów już zacierali dłonie na mającego pojawić się w sklepach 5 września S.T.A.L.K.E.R.-a: Clear Sky. Niestety, mały błąd wydawcy może opóźnić premierę gry nawet o 10 dni.

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - ruszają preordery!

gram.pl
73

Zaskoczeni preorderem sieciowego Conana, jaki trwa od kilku dni? To jeszcze nie wszystko! Ruszają właśnie zamówienia przedpremierowe na S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky! Już dziś możecie zapewnić sobie pierwszeństwo w jego dostawie, a dodatkowo na wszystkich posiadaczy zarejestrowanej pierwszej części gry czeka mała niespodzianka!

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky z polskim tytułem i datą premiery

pepsi
65

Prequel słynnego shootera Stalker opatrzony podtytułem Clear Sky w Polsce ukaże się jako Stalker: Czyste Niebo. Rodzimy wydawca gry, CD Projekt, poinformował również, że do premiery tego tytułu dojdzie już 29 sierpnia, czyli tego samego dnia co w innych częściach Europy.

Wymagania gry Stalker: Clear Sky znane?

pepsi
61

Po sieci krążą szczegółowe wymagania sprzętowe gry S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky. Na ile można wierzyć tym doniesieniom? Trudno stwierdzić, gdyż nie pochodzą one z oficjalnego źródła, jakim jest producent bądź wydawca prequela słynnego shootera.

Dlaczego Stalker powstawał tak długo?

pepsi
23

Sześć lat trwały prace nad FPS-em S.T.A.L.K.E.R.. Skąd tak długi czas oczekiwania na produkcję studia GSC GameWorld? W wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer Oleg Yavorsky przybliżył wyzwania, przed jakimi jego ekipa stanęła w trakcie tworzenia tego głośnego tytułu.

Nowy patch do gry S.T.A.L.K.E.R. wkrótce

Domek
87

Przedstawiciel zespołu GSC Game World poinformował, że firma już bardzo niedługo udostępni nowego patcha do gry S.T.A.L.K.E.R.. Winą za opóźnienie w pracach nad poprawką obarcza - przynajmniej częściowo - THQ.

Nowy S.T.A.L.K.E.R. będzie prequelem

pepsi
59

S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky to tytuł nowej odsłony słynnej gry GSC GameWorld. Ukraińcy zdradzili, że tytuł ten będzie prequelem Cienia Czarnobyla, trafi na PeCety i ukaże się w pierwszej połowie 2008 roku.

S.T.A.L.K.E.R. dostanie update'a

Zaitsev
31

Producent S.T.A.L.K.E.R.-a, studio GSC Game World, zapowiedział "duże uaktualnienie" do swojego flagowego tytułu. Maniacy rankingów powinni się cieszyć, bowiem czeka ich dodatkowa zabawa.

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - okiem Szarego Płaszcza

Lucas the Great
61

Nastał najdłuższy z Długich Weekendów w historii. Jedni wyjechali plener, inni za granicę, część osób zostaje jednak w domach. Co zrobić, by nie ruszając się sprzed komputerowego ekranu zapewnić sobie i plenery i wycieczkę zagraniczną? Zostać Stalkerem - Szary Płaszcz twierdzi, że pomimo licznych niedogodności, jednak warto...

Już jutro rozpocznie się Reakcja Łańcuchowa!

CD Projekt
40

Informujemy, że 26 kwietnia, czyli już jutro, rozpocznie się wielki konkurs dot. gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - przeznaczony dla wszystkich, którzy na Gram.pl zakupili lub jeszcze zakupią (w trakcie trwania konkursu) ten klimatyczny tytuł.

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień siódmy

Lucas the Great
23

Na zakończenie naszego tygodniowego cyklu artykułów o grze S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla zamieszczamy coś w rodzaju małego poradnika, co i w jakiej kolejności robić w pierwszej części Strefy - Kordonie, tak by optymalnie wykorzystać czas, zasoby i siły. Zapraszamy.

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień szósty

Lucas the Great
42

Dziś nasza nocna pogadanka przy obozowym ognisku dotyczyć będzie ludzi i bestii. Część z tych ludzi to bestie w ludzkich skórach. Część z bestii ma intelekt ludzi. Nie ma się co tu dziwić, przecież to Strefa, miejsce odmieniające wszystkich i wszystko...

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień czwarty

Lucas the Great
30

Czym jest Stalker w Strefie bez broni? Truchłem. Czym jest zaś Stalker nie wiedzący, jak skutecznie walczyć? Zabawnym, ruchomym celem. Dziś Szary Płaszcz zaprasza na długi wykład na temat tego, za pomocą czego i jak w Zonie walczyć.

Już jutro Zona wokół Czarnobyla stanie otworem!

CD Projekt
43

Już tylko godziny dzielą graczy od możliwości postawienia pierwszych kroków w Strefie odwzorowanej w niecierpliwie oczekiwanej grze S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Ten rewolucyjny FPS trafi do sprzedaży w całym kraju już jutro!

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień trzeci

Lucas the Great
38

Ponieważ sporo osób weszło już dziś w posiadanie własnych egzemplarzy gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom tych, którzy stawiają pierwsze kroki w Strefie. Szary Płaszcz, doświadczony Stalker, przygotował krótki poradnik przetrwania dla wszystkich czarnobylskich żółtodziobów.

S.T.A.L.K.E.R. już jutro dla klientów gram.pl!

gram.pl
83

Wszystkie zamówione w sklepie gram.pl egzemplarze gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla opuściły dziś nasz magazyn i ruszyły w kraj! Gracze, którzy jako formę dostawy wybrali przesyłkę kurierską, mogą więc liczyć na dostawę jutro i rozpoczęcie rozgrywki na 2 dni przed oficjalną premierą!

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień drugi

Lucas the Great
44

Doszły nas słuchy, że na wieść o dodawaniu do gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla powieści braci Strugackich Piknik na skraju drogi niektóre osoby pukały się wymownie w czoło. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z dzisiejszym tekstem Szarego Płaszcza poczują dokuczliwy ból w użytych do owego pukania palcach...

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla nadciąga!

CD Projekt
85

Informujemy, że produkcja gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla została pomyślnie zakończona! Gra opuszcza właśnie magazyny i jedzie do sklepów w całej Polsce. Termin premiery, czyli najbliższy piątek, 13 kwietnia jest więc całkowicie pewny!

Tydzień z grą S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - dzień pierwszy

Lucas the Great
105

Kończą się już Święta, możemy więc zacząć tydzień z grą, która zdaniem niektórych pesymistów nigdy nie miała się ukazać. Ponieważ na początek przewidzieliśmy małą powtórkę z historii tragedii czarnobylskiej (i jej wersję w świecie gry), uznaliśmy, że pozwolimy najpierw wybrzmieć do końca świątecznemu nastrojowi. Północ za pasem, zapraszamy...

S.T.A.L.K.E.R. - twórcy walczą o stabilność pod Vistą

pepsi
43

[Uaktualniono] Trzy dni temu S.T.A.L.K.E.R. zawitał na półki sklepowe w zachodnich sklepach. Klienci, którzy nabyli grę, narzekają na jej kiepską stabilność pod systemem operacyjnym Windows Vista - a developer obiecuje poprawkę już wkrótce.

W piatek trzynastego powróci horror Czarnobyla!

CD Projekt
62

Informujemy, że data premiery oczekiwanej gry S.T.A.L.K.E.R. została ustalona na piątek, 13 kwietnia. Od polskiego debiutu tego niezwykle oryginalnego tytułu dzielą nas więc już tylko 3 tygodnie!

Ujawniamy skład Edycji Kolekcjonerskiej gry S.T.A.L.K.E.R.!

CD Projekt
155

CD Projekt z przyjemnością prezentuje skład Edycji Kolekcjonerskiej polskiego wydania niecierpliwie wyczekiwanej gry S.T.A.L.K.E.R.! Ten wyjątkowy pakiet z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich miłośników doskonałych FPS-ów.

Ujawniamy zawartość polskiego wydania gry S.T.A.L.K.E.R.

CD Projekt
46

Już wkrótce pojawi się w sprzedaży polska wersja niezwykle oczekiwanej gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla! My zaś już teraz mamy przyjemność ogłoszenia elementów, które wejdą w skład wydania tego tytułu w naszym kraju.

S.T.A.L.K.E.R. w złocie!

pepsi
56

Po sześciu latach prac, oczekiwany shooter studia GSC Game World powędrował do tłoczni. Prace nad grą S.T.A.L.K.E.R. zakończone!

S.T.A.L.K.E.R. jednak z lekkim opóźnieniem?

Domek
79

Po sieci zaczęły fruwać plotki, wskazujące na to, że S.T.A.L.K.E.R. - radioaktywny FPS z Ukrainy - wbrew zapewnieniom wydawcy jednak się opóźni. THQ niby zaprzecza, ale nie jest też specjalnie stanowcze w temacie konkretnej daty...

S.T.A.L.K.E.R. - beta multiplayer już w najbliższy weekend!

Domek
36

Już w najbliższy weekend rozpoczną się beta testy sieciowego tryby gry S.T.A.L.K.E.R. - oczekiwanej ponad wszelką miarę produkcji ukraińskiego studia GSC Game World. Dostęp do niej zdobyć można m.in. biorąc udział w konkursie, organizowanym przez serwis Eurogamer.

Nowe pre-ordery w sklepie gram.pl!

gram.pl
102

W sklepie gram.pl ruszyły zamówienia przedpremierowe na dwie gry - Titan Quest: Immortal Throne, dodatek do świetnego action-RPG (z wykorzystaniem Wirtualnych Pieniędzy dostępny już od 46,90 PLN) oraz S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, rewelacyjnie się zapowiadający FPS z elementami RPG (dzięki Wirtualnym Pieniądzom do zamówienia już od 99,90 PLN).

S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl - zapowiedź

Lucas the Great
102

Wygląda na to, że ten rok może zakończyć wieloletnie wyczekiwania na niektóre gry. Nie tak dawno pisaliśmy o przeciekach na temat ruchów wokół Duke Nukem Forever. Wiedźmin ukaże się na wiosnę. Wciąż też jest najwyraźniej aktualna marcowa data premiery S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl... więcej w zapowiedzi autorstwa Szarego.

S.T.A.L.K.E.R. 16 marca!

Domek
79

W najnowszym planie wydawniczym THQ znalazła się konkretna data wypuszczenia na rynek oczekiwanej już ponad wszelką miarę gry S.T.A.L.K.E.R. Wszystko wskazuje na to, że sprawdzą się przypuszczenia, o których pisaliśmy na początku miesiąca.

S.T.A.L.K.E.R. jednak na horyzoncie?

Domek
69

O grze S.T.A.L.K.E.R. zapewne wszyscy zainteresowani dawno już zapomnieli, a tu taka niespodzianka... Na stronie jej wydawcy pojawił się nowy filmik (hurra!), sprecyzowano też datę premiery – i zamiast pierwszego kwartału 2007 mamy teraz marzec 2007.

S.T.A.L.K.E.R. - data wydania potwierdzona

Domek
27

Tworzący oczekiwaną grę S.T.A.L.K.E.R. ukraiński zespół GSC Game World potwierdził datę jej wydania. Przekładana już parę razy produkcja trafić ma na sklepowe półki w pierwszym kwartale przyszłego roku, wtedy też przekonamy się w końcu, czy cały szum wokół niej był chociaż częściowo uzasadniony.

S.T.A.L.K.E.R. - co zmieniono i dlaczego

Domek
80

Oleg Jaworski z tworzącego grę S.T.A.L.K.E.R. ukraińskiego zespołu GSC Game World wypowiedział się ostatnio w jej sprawie. Na oficjalnym forum developera postanowił rozwiać wątpliwości, jakie pojawiły się ostatnio w związku z tą oczekiwaną produkcją.

S.T.A.L.K.E.R. w przyszłym roku - potwierdzają twórcy

Domek
35

Oleg Jaworski z zespołu GSC Game World potwierdził, że oczekiwany S.T.A.L.K.E.R. rzeczywiście - jak poinformowała ostatnio firma THQ - przesunięty został na początek przyszłego roku. W opinii wydawcy projekt nie jest po prostu jeszcze gotowy na premierę.

Ze STALKER-em wszystko OK?

Domek
67

Ostatnimi czasy pojawiły się w sieci plotki, które niespecjalnie poprawiły humory graczom oczekującym na ukraińską grę STALKER. Mówiło się o konflikcie twórców z wydawcą i niepewnej przyszłości tego odkładanego już parokrotnie projektu. Na te informacje postanowił zareagować sam developer, wydając oficjalne oświadczenie.

S.T.A.L.K.E.R. ukończony?

Domek
53

Na kilku fanowskich stronach pojawiła się ostatnio plotka, że ukraiński zespół GSC Game World zakończył prace nad oczekiwaną (do granic przesady) grą S.T.A.L.K.E.R., a ona sama trafi niedługo do produkcji.

Co u twórców gry S.T.A.L.K.E.R.?

Domek
7

Na łamach fanowskiego serwisu Oblivion-Lost ukazała się wypowiedź jednego z twórców oczekiwanej (dość długo już) gry S.T.A.L.K.E.R. Można się z niej dowiedzieć co twórcom udało się już osiągnąć, a nad jakimi elementami muszą jeszcze popracować.