Project Spark

Producent: Microsoft Wydawca: Microsoft Polska Premiera: 10.10.2014 Gatunek: przygodowa, zręcznościowa Wersja językowa: PL Wydania tej gry: Project Spark (edycja premierowa)

Project Spark to produkcja stworzona przez firmę Microsoft, pozwalająca na tworzenie własnych gier od podstaw lub modyfikowanie dzieł innych użytkowników.


W ręce graczy oddano świetne narzędzie, pozwalające kształtować teren, wypełnić go obiektami takimi jak góry, rzeki, budynki, rośliny, zwierzęta i postacie oraz projektować zdarzenia, np. walki między bohaterami. Zabawę w twórcę można rozpocząć, zaczynając od pustej mapy lub jednego z gotowych poziomów, mając jednak pełną kontrolę nad ostatecznym wyglądem świata gry. Do dyspozycji mamy ogromną liczbę opcji i możemy swobodnie z nich korzystać, lub pozwolić przeprowadzić się przez proces tworzenia krok po kroku. W ten sposób możemy przygotować grunt pod platformówkę, grę RPG czy grę zręcznościową.


Zaprojektowanie pięknie wyglądającego otoczenia to nie koniec: kreując bohaterów, mamy wpływ na ich wygląd, a wykorzystując odpowiednie skrypty, możemy określić, w jaki sposób będą się oni zachowywać. Każdą z postaci można też przespacerować się po okolicy i przyjrzeć się swemu dziełu.


Project Spark pozwala wykorzystywać zarówno klawiaturę i mysz, jak i kontroler Xboksa czy urządzenia dotykowe, dzięki którym możemy kształtować nasz świat. Do dyspozycji mamy pewną liczbę gotowych, głównie baśniowych elementów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by poszerzyć bibliotekę o własnoręcznie stworzone obiekty lub wykorzystać projekty innych graczy.

Project Spark