Prey 2

Producent: Human Head Studios Wydawca: Brak Premiera: Gatunek: akcja Wersja językowa: Wydania tej gry:

Prey 2 to kolejna odsłona znanej serii gier akcji/FPP od Human Head Studios. Autorzy inspirowali się takimi tytułami, jak Mass Effect, Killzone 2, The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, Blade Runner i Mirror's Edge.


W grze Prey 2 wcielamy się w Killiana Samuelsa, strażnika więziennego i szeryfa. Akcja rozpoczyna się w samolocie, który rozbija się o The Sphere – statek obcych znany z właściwego Preya. Pierwsza misja w Prey 2 jest identyczna, jak w pierwowzorze - dopiero później protagonista zostaje porwany przez kosmitów i trafia do zupełnie nowych lokacji. Zmiana głównego bohatera jest podyktowana chęcią rozbudowania uniwersum świata wykreowanego na potrzeby serii Prey.


Charakter rozgrywki uległ znaczącym zmianom. W Prey 2 nie doświadczymy zmiennej grawitacji i portali, a nasz bohater jest zmuszony trzymać broń w kaburze – wyciąga ją tylko wówczas, gdy jest to konieczne. Samuels jest niezwykle zwinnym osobnikiem, który opanował sztukę Parkour, a zatem częściej zdarza mu się uciekać przed przeciwnikami niż brać udział w bezpośrednich starciach z oponentami.

Prey 2

Bethesda kłamała: twórcy Dishonored pracują nad Prey 2

Piotr Bajda
20

W dementi sprzed dwóch tygodni Pete Hines zapewniał - Nie mam pojęcia skąd w ogóle wzięły się te informacje. Kwestia Prey 2 i Human Head to kwestia Prey 2 i Human Head. Arkane zajmuje się swoimi sprawami. Co nie jest prawdą. Na światło dziennie wydostały się e-maile potwierdzające oddelegowanie Arkane do projektu.

Steam zwiastuje rychłe zapowiedzi Homefront 2, F1 2013 i kilku innych gorących tytułów

Mateusz Stanisławski
17

|AKTUALIZACJA| W rejestrze Steama ni z gruchy, ni z pietruchy zaktualizowano szereg wpisów poświęconych między innymi Prey 2 i Joe Danger 2. Nie brakuje również notek dedykowanych wersji demonstracyjnej Call of Juarez: Gunslinger czy DLC do Saints Row IV.

Pierwsze obrazki z Prey 2

Adam Berlik
19

Prey 2, który ma niewiele wspólnego z pierwowzorem (inny bohater, brak portali i zabawy z grawitacją), doczekał się właśnie pierwszej, niezbyt pokaźnej galerii obrazków.

Prey 2 ogłoszone

Patryk Purczyński
27

Niekiedy bywa tak, że na rynku debiutuje nowa gra, odnosi sukces i... nigdy nie powstaje jej kontynuacja. Z tego grona wypada właśnie Prey, który w 2006 roku trafił na PC i Xboksa 360.

Zenimax nowym właścicielem marki Prey

Adam Woźny
11

Koncern Zenimax wszedł w posiadanie marki Prey, której druga odsłona została oficjalnie zapowiedziana półtora roku temu. Czyżbyśmy wkrótce mieli otrzymać konkretne informacje na jej temat?

Trwają prace nad kontynuacją Preya

pepsi
23

W sieci pojawiły się pierwsze oficjalne informacje (wraz z concept artem) na temat gry Prey 2. Kontynuacja znanego FPS-a studia Human Head ma się ukazać na tych samych platformach, co poprzedniczka - PeCetach i Xboksach 360.