Planescape: Torment

Producent: Interplay Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 18.9.2003 Gatunek: RPG, fantasy Wersja językowa: PL Wydania tej gry: Planescape: Torment (Nowa eXtra Klasyka), Planescape: Torment (eXtra Klasyka: XK GOLD)

Witamy w Sigil - "Mieście Drzwi". W miejscu gdzie możesz znaleźć bramy do wszystkich istniejących światów, pod warunkiem, że masz odpowiedni klucz. To neutralny grunt, w którym spotykają się istoty ze wszystkich zakątków wieloświata. Nad wszystkim rozciąga się cień Pani Bólu, enigmatycznej władczyni miasta. To miejsce gdzie słowo potężniejsze jest od miecza, gdzie wiara ma siłę kształtowania światów i zmiany praw fizyki. Tak oto przedstawia się świat, w którym toczy się gra Planescape: Torment. Jest to jedna z najbardziej kultowych gier RPG na komputery PC. Nowa edycja jest teraz dostępna w ramach Platynowej Kolekcji. Mimo faktu, że po raz pierwszy gra ukazała się na rynku jakiś czas temu, po dziś dzień stanowi łakomy kąsek dla prawdziwych miłośników RPG. Wielowątkowa, trzymająca w napięciu fabuła, znakomita grafika oraz tworząca klimat tajemniczości muzyka tworzą wspaniałą całość, która przez wiele godzin nie pozwala odejść od komputera.

Planescape: Torment

TOP 10 - gry inspirowane systemami fabularnymi

gram.pl
37

Fantastycznie wykreowane światy, świetna fabuła i nietuzinkowi bohaterowie - to cechy, które powinny wyróżniać każdą grę fabularną. Komix wraz z Luckiem postanowili przyjrzeć się najlepszym grom insirowanym systememami fabularnymi.

Oficjalny serwis Planescape: Torment wrócił do życia!

Chamberlyn
91

Pamiętacie, niedawno informowaliśmy Was o reaktywacji oficjalnej polskiej strony Baldur's Gate? Jeśli tak, to może zainteresuje Was fakt, że wczoraj działalność wznowiła oficjalna strona innej wielkiej gry cRPG - Planescape: Torment!

Interplay’a powrót z zaświatów

Chamberlyn
54

Wprawdzie oficjalnie Interplay nigdy nie upadł, ale problemy finansowe i długi czas stagnacji dały każdemu do zrozumienia, że firma złote lata ma już za sobą. Czyżby jednak było inaczej?