Pirates of the Caribbean: At Worlds End

Producent: Disney Interactive Wydawca: Brak Premiera: 25.5.2007 Gatunek: akcja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Pirates of the Caribbean: At Worlds End (edycja premierowa)

Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata jest trzecioosobową grą akcji, która powstała z okazji wydania filmu pod tym samym tytułem, będącym ostatnią częścią filmowej trylogii. Dlatego też mamy do czynienia z w pełni licencjonowaną produkcją.


Autorzy oddali do dyspozycji gracza trzy grywalne postaci. Oprócz głównego bohatera, czyli Jacka Sparrowa, możemy pokierować także Willem Turnerem oraz Elizabeth Swann. Warto zaznaczyć, że możemy się szybko przełączać między postaciami, wykorzystując ich unikatowe umiejętności.


Celem zabawy, a jakżeby inaczej, jest zostanie najsłynniejszym piratem. Esencję rozgrywki stanowią dynamiczne starcia z napotkanymi przeciwnikami. Poszczególne poziomy nie wymagają wyłącznie zręczności (zadania na czas), lecz także wysilenia szarych komórek (zagadki natury logicznej).


Twórcy zadbali o to, byśmy mogli wziąć udział w wydarzeniach znanych z dużego ekranu, które rozgrywają się w dobrze znanych lokacjach – walczymy z wielkim Krakenem, jesteśmy świadkami zatonięcia Czarnej Perły, itd, udajemy się do portu Tortuga, więzienia, z którego uciekł Sparrow, itp.