Pillars of Eternity II: Deadfire

Producent: Obsidian Entertainment Wydawca: Brak Premiera: 3.4.2018 Gatunek: RPG Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Pillars of Eternity II: Deadfire (edycja premierowa), Pillars of Eternity II: Deadfire - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Pillars of Eternity II: Deadfire to komputerowa gra fabularna, która została stworzona przez Obsidian Entertaiment, czyli studio mające na koncie także Pillars of Eternity z 2015 roku. Opisywana produkcja trafiła na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.


Bóg światła i odrodzenia Eothas wcale nie zginął, choć wszyscy tak sądzili. Teraz ukrywa się pod posągiem Cae Nua, który w pewnym momencie ożywa i doprowadza do zniszczenia twierdzi, przy okazji niemal zabijając głównego bohatera - tak przedstawia się zarys fabularny Pillars of Eternity II: Deadfire, której akcja rozgrywa się na archipelagu Deadfire i pozwala graczom zapoznać się z kolejnymi wątkami opowieści zapoczątkowanymi w "jedynce".


Gracze, którzy posiadają zapisany stan rozgrywki z pierwszej odsłony Pillars of Eternity mogą go łatwo przenieść do gry Pillars of Eternity II: Deadfire . Jeśli się na to zdecydują, to odczują konsekwencje wyborów podjętych w pierwszej odsłonie cyklu. Mowa w tym przypadku nie tylko o nastawieniu NPC-ów względem naszego protagonisty, ale i o wyglądzie świata przedstawionego.


Pillars of Eternity II: Deadfire nie rewolucjonizuje gatunku klasycznych cRPG-ów, więc ponownie otrzymujemy produkcję z widokiem izometrycznym, w której eksplorujemy kolejne lokacje kierując czteroosobową drużyną, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, walczymy z przeciwnikami oraz rozwijamy swoje postacie.

Pillars of Eternity II: Deadfire