Pillars of Eternity II: Deadfire

Producent: Obsidian Entertainment Wydawca: Brak Premiera: 2018 Gatunek: RPG Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Pillars of Eternity II: Deadfire (edycja premierowa)

Pillars of Eternity II: Deadfire to kontynuacja bardzo ciepło przyjętego klasycznego RPG-a zatytułowanego Pillars of Eternity, który ukazał się w 2015 roku i zebrał bardzo wysokie noty w recenzjach branżowych.


Pillars of Eternity II: Deadfire oferuje możliwość zapoznania się z wydarzeniami, których akcja toczy się po zakończeniu fabuły ukazanej w Pillars of Eternity. Historia skupia się na bogu światła, Eothasie, który ukrywa się pod posągiem Caed Nua. Ten niespodziewanie ożywa, niszczy warownię i mało nie doprowadza do śmierci głównego bohatera.


W trakcie długiej przygody (Pillars of Eternity II: Deadfire zapewnia kilkadziesiąt godzin rozgrywki) na ekranie zobaczymy nowe postacie niezależne oraz starych znajomych. Warto dodać, że decyzje podjęte w Pillars of Eternity będą miały wpływ na zachowanie NPC-ów i wygląd świata przedstawionego w "dwójce", gdyż ta umożliwi importowanie zapisanych stanów rozgrywki z pierwszej odsłony.


Za przygotowanie Pillars of Eternity II: Deadfire odpowiadają autorzy pierwszej części, tj. studio Obsidian Entertainment, które zebrało fundusze niezbędne do stworzenia gry za pośrednictwem udanej kampanii przeprowadzonej w serwisie Fig.