Osadnicy z Catanu

Producent: brak danych Wydawca: Brak Premiera: 99 Gatunek: familijna Wersja językowa: PL Wydania tej gry: Osadnicy z Catanu (edycja premierowa)

Osadnicy z Catanu to wielokrotnie nagradzana gra planszowa dla całej rodziny, ciesząca się sporą popularnością na całym świecie.


Zadaniem graczy jest pokierowanie losami osadników, którzy niedawno przybyli na wyspę Catan oraz rozwój ich kolonii poprzez rozbudowywanie dróg i miast na dostępnych obszarach. Do zrealizowania tego celu potrzebne są surowce, zatem należy zapewnić sobie stały dostęp do zasobów. Gracze mogą także handlować ze sobą rozmaitymi towarami, np. drewnem, zbożem, żelazem czy owcami. Celem gry jest jak najszybsze uzyskanie 10 punktów, otrzymywanych za rozbudowę dróg i osiedli oraz zdobywanych dzięki specjalnym kartom.


Osadnicy z Catanu to gra, która się nie nudzi, ponieważ zwycięstwo można osiągnąć na wiele różnych sposobów, a system rozwoju kolonii sprawia, że każda rozgrywka jest inna. W nowej edycji gracze znajdą plastikowe elementy (osady, miasta i drogi), które nie łączą się z dodatkami ze starej, drewnianej edycji.


Podstawowe informacje:

 1. liczba graczy: 3 - 4 osoby
 2. wiek: od 10 lat
 3. czas gry: ok. 45 - 60 minut


Zawartość pudełka:

 1. 19 sześciokątnych żetonów do budowy wyspy
 2. 6 żetonów "morze"
 3. 4 karty "koszty budowy"
 4. 2 karty specjalne
 5. 120 kart surowców i rozwoju
 6. 18 żetonów z cyframi
 7. 60 dróg
 8. 20 osad
 9. 16 miast
 10. 1 pionek rozbójnika
 11. 2 kostki
 12. Instrukcja
 13. Almanach
 14. 2 woreczki z tkaniny
 15. 2 pudełka na karty