Need for Speed: Rivals

Producent: Ghost Games Wydawca: Electronic Arts Polska Premiera: Gatunek: samochodowa, wyścigi Wersja językowa: PL KINOWA, EN Wydania tej gry:

Need for Speed: Rivals to kolejna odsłona bestsellerowego cyklu gier wyścigowych firmy Electronic Arts. Za stworzenie tej produkcji odpowiada wewnętrzne studio należące do EA, Ghost Games, współpracujące z Criterion Games, znanym z Need for Speed: Hot Pursuit i serii Burnout.


Need for Speed: Rivals pozwala eksplorować miasto Redview County zarówno za dnia, jak i pod osłoną nocy. Wcielając się w kierowcę zasiadającego za kółkiem super szybkich samochodów mamy za zadanie uciekać przed goniącymi nas stróżami prawa. Z kolei sterując policjantem musimy zrobić wszystko, by dorwać uczestników wyścigów ulicznych.


Policjanci, próbujący dotrwać piratów drogowych w Need for Speed: Rivals, mogą tworzyć blokady drogowe, a nawet wezwać helikopter! Kierowcy nie są jednak bez szans - mogą bowiem zastawiać pułapki, takie jak nadajnik impulsów elektromagnetycznych oraz zakłócać nadajniki stróżów prawa.


Tryb dla jednego gracza oraz rozgrywka wieloosobowa w Need for Speed: Rivals są ze sobą połączone za sprawą nowego systemu All-Drive, dzięki któremu możemy płynnie zmieniać sposób zabawy. Wystarczy chwila, by grając samemu dołączyć do wyścigu, w którym biorą udział gracze z naszej listy znajomych.


Need for Speed: Rivals oferuje dostęp do wielu rozmaitych samochodów, które można poddać wielu modyfikacjom. Tylko od Ciebie zależy, w jakim kolorze będzie karoseria Twojego auta, jakie wzory znajdą się na masce i innych miejscach pojazdu, czy zmienisz wygląd tablicy rejestracyjnej.


Gra bazuje na silniku Frostbite 3.0, który sprawia, że poszczególne lokacje, jak i pojazdy w Need for Speed: Rivals, prezentują się niezwykle szczegółowo i są bogate w detale.

Need for Speed: Rivals

Need for Speed: Rivals w 30 klatkach na sekundę. Także na PC i next-genach

Mateusz Stanisławski
27

Dlaczego? Za wszystkim stoi implementacja systemu AllDrive, który ma zatrzeć granicę pomiędzy zabawą dla jednego gracza a trybem wieloosobowym. – 30 klatek na sekundę daje satysfakcjonujące doświadczenia – zapewniają twórcy.

gamescom 2013: Na tych pecetach będą działać Battlefield 4, NFS Rivals i Titanfall

Mateusz Stanisławski
40

Ciekawostka na niedzielne popołudnie: do sieci trafiły szczegółowe konfiguracje blaszaków, na których będą odpalone najważniejsze gry Electronic Arts podczas gamescomu 2013. Robią wrażenie!

E3 2013: Relacja z konferencji Electronic Arts – relacja na żywo!

gram.pl
33

Tryb sieciowy z Battlefielda 4, Need for Speed: Rivals, coś ze świata Dragon Age, zagadkowe Plants vs Zombies: Garden Warfare, a także gry sportowe wydawcy, w tym UFC i FIFA 14 to główne argumenty EA za tym, żeby dziś wieczorem oglądać na żywo pokaz ich gier. Bądźcie z nami!