Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Producent: Kojima Productions Wydawca: Brak Premiera: 1.9.2015 Gatunek: akcja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (edycja premierowa), Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to skradankowa gra akcji autorstwa Kojima Productions, której wydawcą jest Konami. Reżyserem i producentem tej części jest Hideo Kojima, ojciec serii Metal Gear. Fabuła przedstawiona w grze stanowi kontynuację wydarzeń z Metal Gear Solid: Peace Walker.


Metal Gear Solid V: The Phantom Pain jest nierozłącznie związane z Metal Gear Soild: Ground Zeroes, w którym wyjaśniono, w jakich okolicznościach Snake (aka Big Boss) został ranny, stracił rękę i zapadł w śpiączkę.


Akcja The Phantom Pain rozpoczyna się w 1984 roku, kiedy to główny bohater po dziewięciu latach budzi się w szpitalu. Wkrótce po tym wydarzeniu na szpital napadają uzbrojeni napastnicy. Protagonista, osłabiony, korzysta z pomocy tajemniczego pacjenta z zasłoniętą twarzą imieniem Ishmael, który pomaga mu uciec. Snake tworzy nową grupę, Diamond Dogs, i przybiera pseudonim Punished Snake. Kierując się chęcią zemsty, udaje się do Afganistanu, by dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za zniszczenie bazy Militaires Sans Frontiè;res, dla której pracował. Wkrótce dowiaduje się o knowaniach tajemniczej organizacji Cipher.


Rozgrywka w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain skupia się - podobnie jak w poprzednich odsłonach serii –; na skradaniu się i niepostrzeżonym infiltrowaniu baz wroga, ale twórcy wprowadzili także sporo nowości, jak np. możliwość korzystania z pojazdów. Najważniejszą innowacją jest otwarty świat, pozwalający na sporą swobodę i umożliwiający wybór kolejności działań. Gra działa na silniku nowej generacji, FOX, opracowanym przez programistów z Kojima Productions.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Tak wygląda przenoszenie save'ów z MGS V: Ground Zeroes do The Phantom Pain

Patryk Purczyński
3

Konami wyjaśniło, z jakich na jakie platformy można przenosić zapisane stany rozgrywki z prologu Metal Gear Solid V do dania głównego. Nie ma mowy o pełnej dowolności.

Hideo Kojima częstuje fanów nowymi ujęciami Snake'a z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Patryk Purczyński
8

Nim gracze położą swe ręce na Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, wiele wody w rzekach świata jeszcze upłynie. Hideo Kojima próbuje umilić fanom czas oczekiwania (lub ich dodatkowo podrażnić).

Hideo Kojima zdradził datę premiery Metal Gear Solid V: The Phantom Pain?

Patryk Purczyński
5

Hideo Kojima przejdzie do legendy nie tylko dzięki swoim wybitnym dziełom, ale też pomysłowym rebusom, którymi ustawicznie igra z fanami. Być może właśnie otrzymaliśmy kolejny z nich.

Masa nowych screenów z MGS V: The Phantom Pain w wysokiej rozdzielczości

Patryk Purczyński
8

Konami z okazji Tokyo Game Show 2014 opublikowało pokaźną galerię świeżych screenów z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Zapraszamy do przejrzenia obrazków.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain z nowym zwiastunem i długim gameplayem

Patryk Purczyński
1

Targi Tokyo Game Show 2014 się rozkręcają, a najlepszym tego dowodem są materiały zaprezentowane przez twórców Metal Gaer Solid V: The Phantom Pain.

Metal Gear Solid V: Phantom Pain: już w tym tygodniu dowiemy się więcej o multiplayerze

Małgorzata Trzyna
0

Już jutro, o godzinie 12:00, gracze będą mogli obejrzeć wideo prezentujące Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, które uprzednio mogli zobaczyć wyłącznie uczestnicy targów Gamescom 2014, podczas zamkniętego pokazu.

Gamescom 2014: 16-minutowy gameplay z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain z wczorajszego pokazu

Patryk Purczyński
1

Na wypadek gdybyście przegapili wczorajszą prezentację Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, a nie macie ochoty odtwarzać całego pokazu, teraz możecie rzucić okiem na sam gameplay.

Gamescom 2014: pokaz Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - oglądaj na żywo!

Patryk Purczyński
15

Geoff Keighley i Hideo Kojima już niebawem zaprezentują Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Pokaz możecie oglądać na żywo właśnie tutaj. Zapraszamy!