Life is Strange: Before the Storm

Producent: Deck Nine/Idol Minds Wydawca: Brak Premiera: 31.8.2017 Gatunek: przygodowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Life is Strange: Before the Storm (edycja premierowa)

Life is Strange: Before the Storm to narracyjna przygodówka od studia Deck Nine Games, która stanowi prequel Life is Strange. Autorzy oryginału, DONTNOD Entertainment, nie przygotowali opisywanej produkcji, gdyż w tym samym czasie pracowali już nad Life is Strange 2.


Co ciekawe, autorzy Life is Strange: Before the Storm podzielili swoje dzieło na cztery odcinki, z czego ostatni stanowi uzupełnienie i jest przeznaczony jedynie dla osób, które zakupią edycję Deluxe. W tym epizodzie poznajemy nieznane wydarzenia z przeszłości Max Caulfield, natomiast w głównej grze wcielamy się w postać Chloe Prince. To zbuntowana nastolatka, która zaprzyjaźnia się z Rachel Amber, nie tylko piękną, ale i popularną gwiazdą szkolną. Kiedy poznaje ona sekret związany ze swoją rodziną, potrzebuje wsparcia ze strony Chloe. Dziewczyny wspólnie starają się przetrwać trudny okres.


Life is Strange: Before the Storm jest grą z perspektywy pierwszej osoby, w której zabawa skupia się na eksplorowaniu lokacji, przeprowadzaniu dialogów i rozwiązywaniu nieskomplikowanych łamigłówek. Ogromne znaczenie mają wybory podejmowane w trakcie rozmów z NPC-ami, gdyż wpływają one na dalsze losy bohaterów, a ostatecznie także na finał opowieści.

Life is Strange: Before the Storm