Knack 2

Producent: Sony Wydawca: Sony Computer Entertainment Premiera: 5.9.2017 Gatunek: familijna, platformowa Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Knack 2 (edycja premierowa)

Pierwsza część gry Knack ukazała się 15 listopada 2013 roku jako tytuł startowy konsoli PlayStation 4, ale – pomimo ciekawych założeń w mechanice zabawy - nie zebrała pozytywnych opinii. Po kilku latach zdecydowano się jednak przygotować Knack 2, które bazuje na tej samej koncepcji, ale oferuje znacznie bardziej zróżnicowaną i dopracowaną rozgrywkę.


Knack 2 można określić mianem trójwymiarowej platformówki. Głównym bohaterem jest robot, który może przyciągać do siebie rozmaite obiekty otoczenia, by zwiększać swoje rozmiary lub wprost przeciwnie: odrzucać zbędny balast i stawać się coraz mniejszą postacią. Takie rozwiązanie idealnie komponuje się z rozgrywką, która zmusza gracza do eksploracji kolorowego świata, rozwiązywania licznych zagadek środowiskowych i walki z przeciwnikami.


Warto dodać, że Knack 2 poza trybem dla jednego gracza, oferuje możliwość zabawy w kooperacji. Oba te warianty rozgrywki są dostępne w kampanii dla jednego gracza.