Harry Potter and the Half-Blood Prince

Producent: EA Games Wydawca: Electronic Arts Polska Premiera: 3.7.2009 Gatunek: akcja, familijna, przygodowa, tpp, zręcznościowa Wersja językowa: PL, EN Wydania tej gry: Harry Potter i Książe Półkrwi (edycja premierowa), Harry Potter i Książe Półkrwi (EA Games Classics)

Harry Potter i Książę Półkrwi przedstawi nam zupełnie inny Hogwart, niż dotychczas. Lord Voldemort będzie dążyć do uzyskania coraz większej władzy zarówno w świecie czarodziejów, jak i mugoli. Harry ma wraz z Dumbledorem szykować się do ostatecznej rozprawy ze straszliwym czarnoksiężnikiem, a pomoże im powracający z emerytury Horacy Slughorn. Tymczasem wśród uczniów Hogwartu rozpęta się prawdziwa burza hormonów. Harry będzie w coraz bliższym związku z Ginny, ale Dean Thomas nie pozostanie obojętny wobec tego faktu. Z kolei Lavender Brown zakocha się w Ronie, który jednak przez pomyłkę zje czekoladki Romildy Vane, nasączone eliksirem miłości. Natomiast Hermiona będzie zazdrosna o konkurentki, ale nie da tego po sobie poznać. W powietrzu miłość, a na ziemi niebezpieczeństwo –; jak poradzą sobie z tym uczniowie Hogwartu?

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Wybierz najlepszą grę Electronic Arts 2009 i wygraj nagrody!

gram.pl
13

Mijający rok przyniósł rynkowi gier wiele wzruszeń oraz parę rozczarowań. W ramach podsumowania mijających dwunastu miesięcy proponujemy Wam wspólną zabawę - sondę dotyczącą gier Electronic Arts wydanych w 2009.

Drogi poślizg Harry'ego Pottera

pepsi
13

Tegoroczny przychód EA pomniejszy się o 120 milionów dolarów w wyniku przesunięcia premiery nowego Harry'ego Pottera na przyszły rok. Właśnie tyle ma bowiem zarobić Harry Potter i Książę Półkrwi.

EA na temat kolejnych gier z Harrym Potterem

Watcher
20

W rozmowie z redakcją MTV Multiplayer, przedstawiciel EA zdradził, że firma wcale nie planuje „rozstawać się” z Harrym Potterem po wydaniu gry na podstawie ostatniej części serii. Dodał również, że istnieje możliwość stworzenia MMO na podstawie świata książki.

Wii priorytetem dla nowego Harry'ego Pottera

pepsi
11

Harry Potter i Książę Półkrwi pojawi się praktycznie na wszystkich platformach, jednak priorytetem będzie Wii - wyjawił producent Jonathan Bunney w wywiadzie dla bloga MTV Multiplayer. Przewagą konsoli Nintendo nad resztą stawki jest oczywiście sterowanie.

Nowy Harry Potter jeszcze w tym roku

pepsi
20

EA Casual Entertainment Label i Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowały, że gra Harry Potter i Książę Półkrwi ukaże się równolegle z adaptacją filmową szóstego tomu dzieła pisarki J.K. Rowling. Przygody słynnego czarodzieja powinny więc zawitać na ekrany monitorów i telewizorów jeszcze w tym roku.