FIFA 13

Producent: EA Sports Wydawca: Electronic Arts Polska Premiera: 26.9.2012 Gatunek: sport Wersja językowa: PL, B/D, EN, PL KINOWA Wydania tej gry: FIFA 13 (edycja premierowa), FIFA 13 (Classics)

FIFA 13 to kolejna część znanej serii gier traktujących o grze w piłkę nożną, która oddaje do naszej dyspozycji ponad 500 licencjonowanych klubów i ponad 15,000 zawodników.


FIFA 13 wprowadza wprowadza pięć kluczowych zmian, takich jak inteligentny atak, kompletny drybling inspirowany Leo Messim, kontrola przy pierwszym przyjęciu piłki, taktyka rzutów rożnych, a także zawiera drugą generację silnika odpowiadającego za zderzenia pomiędzy zawodnikami.


Dzięki wprowadzonym modyfikacjom, w FIFIE 13 gracze mają większą kontrolę nad piłką, a to, czy się przy niej utrzymają zależy od wielu czynników, w tym presji przeciwnika, toru lotu oraz siły i prędkości, z jaką zmierza do nas futbolówka. Usprawnieniu uległ także system dryblowania, który sprawia, że gracz ma większe szanse na wyprzedzenie obrońców i wyjście na wolne pole.


FIFA 13 oferuje drugą generację silnika Player Impact – twórcy zlikwidowali błędy z poprzedniej części i wprowadzili nowe rozwiązania. Podczas rozgrywki, czy to w polu karnym, czy też przed nim, obrońcy przepychają się z napastnikami, a gracz może zaobserwować walkę o miejsce pomiędzy poszczególnymi piłkarzami. To, który z nich wyjdzie zwycięsko z pojedynku, zależy od siły i postury zawodników.


Wykonując rzut wolny w FIFIE 13 możemy przywołać do siebie nie jednego, lecz dwóch kolegów i w trójkę podejść do piłki, by zmylić przeciwników. Z kolei, gdy znajdujemy się po drugiej stronie, ustalamy liczbę graczy w murze oraz wybieramy jednego piłkarza, który wyjdzie do futbolówki i spróbuje ją zablokować.


W grze FIFA 13 sztuczna inteligencja piłkarzy grających w defensywie uległa znacznej poprawie. Zawodnicy znacznie częściej wychodzą na wolną pozycję, znajdują dogodne miejsce do oddania strzału i nie pozostają na pozycji spalonej, a skrzydłowi obrońcy chętniej włączają się do ataku, co otwiera przed graczem sporo nowych wariantów rozegrania danej akcji.


FIFIE 13 zawiera także kilka pomniejszych usprawnień. Najważniejsze zmiany w trybie kariery opracowano w odpowiedzi na prośby najbardziej zagorzałych fanów serii. Ulepszono także sezony pojedynków w multiplayerze oraz platformę EA Sports Football Club. Kosmetycznych poprawek doczekała się również grafika – szczególnie poprawiono twarze najbardziej znanych piłkarzy.

FIFA 13

Wyniki sprzedaży gier EA. Znakomita FIFA 13

Patryk Purczyński
5

FIFA 13 znalazła 12 milionów nabywców, przychody z Battlefield 3 Premium wyniosły ponad 108 milionów dolarów, a na Originie stworzono już 39 milionów kont.