Dishonored: Death of the Outsider

Producent: Arkane Studios Wydawca: Cenega Poland Premiera: 15.9.2017 Gatunek: akcja, fpp Wersja językowa: PL Wydania tej gry: Dishonored: Death of the Outsider (edycja premierowa), Dishonored: Death of the Outsider - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Dishonored: Death of the Outsider to pierwszoosobowa gra akcji z elementami RPG, która nie jest zupełnie nową częścią tytułowej serii autorstwa firmy Arkane Studios, lecz czymś w rodzaju samodzielnego rozszerzenia do Dishonored 2.


Główna bohaterka Dishonored: Death of the Outsider to Billie Lurk (vel Meagan Foster). Niegdyś była ona najlepsza zabójczynią na zlecenie w Dunwall, ale teraz ponownie musi udowodnić, że nie ma sobie równych w tym fachu, decydując się na współpracę z byłym mentorem, Daudem, którego fani serii Dishonored powinni doskonale kojarzyć, wszak zdążył się on już pojawić w opisywanym cyklu. Oboje mają za zadanie pokonać istotę zwaną Odmieńcem.


Dishonored: Death of the Outsider pozwala cieszyć się nową kampanią fabularną z akcją osadzoną w rozmaitych zakątkach Karnaki, których eksploracja umożliwia poznanie tajemnic tego miejsca oraz sekretów wspomnianego antagonisty. W trakcie zabawy gracze muszą podejmować decyzje moralne, które wpływają na przebieg zdarzeń. Na uwagę zasługuje także obecność nowych zdolności postaci.


Podobnie, jak w Dishonored i Dishonored 2, również w Death of the Outsider można zdecydować się na unikanie przeciwników, likwidowanie ich z zaskoczenia lub też branie udziału w otwartej walce. To, w jaki sposób gracz dotrze do celu danego zadania jest uzależnione wyłącznie od jego preferencji. Dla każdego stylu zabawy przygotowano unikatowe umiejętności oraz gadżety.

Dishonored: Death of the Outsider