Artykuły

Za pięć północ, czyli słowo o plotkach

Hakken
21

Co jakiś czas światem rozrywki elektronicznej wstrząsają plotki. Jedne mówią o kontynuacji jakiejś gry a inne o nowym sprzęcie. Co ciekawe wiele z nich, mimo ich uporczywego dementowania, okazuje się być prawdą. Wobec czego zastanawiającym jest czy są to tak naprawdę plotki rozsiewane przez żądnych sensacji dziennikarzy, czy też raczej forma ukonstytuowana forma przekazu, dzięki której firmy mogą nieoficjalnie pochwalić się swoimi najnowszymi osiągnięciami, nim jeszcze ujrzą światło dzienne.

Tydzień z grą Dark Messiah of Might and Magic

Lucas the Great
0

O grze Dark Messiah of Might and Magic mówiło się już od jakiegoś czasu. Starsi gracze z rozrzewnieniem wspominali inne siekanki FPP z lat swojej młodości, takie jak Hexen czy Heretic. W pomyśle tkwi wielki potencjał. Dlatego zdecydowaliśmy się na poświęcenie Mrocznemu Mesjaszowi większej uwagi.

gramIRC

gram.pl
0

Czym jest IRC?

Zagraj z BenQ - etap 4 (prawidłowe odpowiedzi)

Spayki
0

Pytanie nr 1: Nazwiska członków znanej kapeli rockowej, Sonic Youth, zostały wykorzystane w charakterze edukacyjnych w pewnym survival-horrorze. O jaką grę chodzi?

Hellgate: London - zapowiedź

Hakken
59

I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a cały księżyc stał się jak krew.

Za pięć północ z postępem technologicznym

Hakken
42

Od kilkudziesięciu lat trwa niesamowicie szybki postęp technologiczny. To co dziś wydaje nam się szczytem osiągnięć, dwa lata później jest już mocno przestarzałe a po czterech nadaje się już tylko na złom. Olbrzymie korporacje mają nas wszystkich w swojej mocy, a ich złotouści spece od marketingu wmawiają nam, że potrzebujemy „więcej” i „nowocześniej”. To wielki wyścig kto się nachwalę zagapi zostaje z tyłu i musi się postarać nadgonić resztę by wiedzieć jak funkcjonować we współczesnym społeczeństwie. Można się na taki stan rzeczy zżymać ale to niczego nie zmieni. Świat się już nie zatrzyma, musi pędzić coraz szybciej do przodu. Żaden moralista nie zatrzyma rozwoju gier komputerowych, żaden tradycjonalista nie sprawi by ludzie przestali kupować coraz to nowsze urządzenia.

Miniony rok w świecie konsol (część 1)

Domek
39

Początek nowego roku to tradycyjnie czas rozliczeń z minionymi 12 miesiącami, nie wyłamując się więc niepotrzebnie z utartych schematów postanowiłem popełnić wielce subiektywne podsumowanie minionego roku w świecie gier konsolowych. Nie lubię nadmiernego narzekania, skoncentrowałem się więc na tytułach dobrych, istotnych i z różnych powodów wartych wspomnienia. Bo crapu to mamy dość na co dzień, po co jeszcze przypominać o crapie, którego już szczęśliwie nie pamiętamy. Na początek – konsole poprzedniej generacji, bo przecież ciągle są one obecne na rynku i należy je – jak to starszych – traktować z należytym szacunkiem.

Za pięć północ bez prądu

Hakken
31

Kiedy człowiek zostanie gwałtownie i wbrew własnej woli pozbawiony atutów cywilizacji, popada w panikę. No bo co ma robić na przykład zapalony gracz w długie zimowe wieczory, kiedy nagle odetną prąd? Odpowiedź jest prosta: Grać dalej!

Cezar IV - rzut okiem

Bambusek
17

Znane z Immmortal Cities studio Tilted Mill zabrało się za czwartą odsłonę kultowego Cezara. Czy nie zepsują uznanej marki?

Need for Speed: Carbon - rzut okiem

Zaix
92

„Co za dużo, to nie zdrowo” – to motto panom z Electronic Arts jest chyba zupełnie obce. Jak cztery lata temu, po premierze „Szybkich i Wściekłych”, trafili z pomysłem na nielegalne wyścigi, tak nie zamierzają dać odpocząć tej znoszącej złote jajka kurze.

Za pięć północ bez świątecznego nastroju

Hakken
40

Dziś chciałem napisać coś świątecznego. Może wdać się w polemikę z Naczelnym na temat świątecznego nastroju i prezentów, ale nie udało się. Wczoraj uciekł mi pies, wciąż go szukam, jak na razie jednak bez powodzenia. No i świąteczny nastrój prysł. Nie mam ochoty na choinkę i prezenty. Dlatego napiszę na zupełnie neutralny temat.

Konkurs Liga mistrzów - etap trzeci

gram.pl
0

Etap trzeci - prawidłowe odpowiedzi1. Jakim wynikiem zakończył się pamiętny mecz Polska - Brazylia rozegrany na mistrzostwach świata we Francji w 1938 roku?

Tydzień z Neverwinter Nights 2 - dzień dziewiąty

Fett
28

Zgodnie z kalendarzem obowiązującym w Zapomnianych Krainach, kontynuujemy nasz dziesięciodniowy tydzień. Po prześledzeniu historii Dungeons & Dragons, przedstawieniu gier, jakie stały się podkową dla Neverwinter Nights 2 oraz opisaniu ras i profesji, doszliśmy do klas prestiżowych. Dziś, korzystając z okazji, postanowiliśmy zaprezentować kilka głównych aspektów gry, a za razem odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

Za pięć północ, narzekając na świetne gry

Hakken
54

Jak zapewne wiecie jestem fanem gier RPG i cRPG. Na ich temat wypowiadam się przy każdej nadarzającej się okazji. Ten rok był rajem dla wszystkich mi podobnych, ponieważ ukazały się w nim aż trzy tytuły skazane na sukces. Wszystkie zresztą go odniosły. Redaktorzy pism i portali rozpływali się w zachwytach nad każdym z nich, wychwalając je pod niebiosa. W związku z tym ja również poczułem się zobligowany by o nich co nieco napisać, ale, tak dla odmiany, nieco bardziej krytycznie.

Tydzień z Neverwinter Nights 2 - dzień ósmy

Fett
34

Po poznaniu ras, jakie zasiedlają Zapomniane Krainy, zajęliśmy się na tematyką profesji dostępnych dla naszych postaci. Opisaliśmy zarówno walecznych barbarzyńców, jak i cechujących się niezwykła inteligencją czarodziei. Zaprezentowaliśmy też bardów, żyjących z muzyki i łotrzyków, którzy wzbogacają się dzięki oszustwom. Dziś opiszemy klasy prestiżowe, możliwe do zdobycia tylko dla wybranych.

Sprzęt dla opornych – zakupy z głową i konkursem

MBI
33

Sprzęt komputerowy trafia na nasze biurka w różnoraki sposób. Czasem dostajemy go od rodziców na urodziny lub przy okazji świątecznego zamieszania, które czeka nas już niebawem. Częściej, a raczej wraz z upływem lat, sami jesteśmy zmuszeni do otwarcia portfela i sprawienia sobie prezentu. Same zakupy gdzieś trzeba zrobić i gdzieś trzeba wyłożyć przysłowiową gotówkę na stół. Na to, gdzie Święty Mikołaj zaopatrzy się w wymarzoną przez nas kartę graficzną nie zawsze mamy wpływ, ale jeśli wydajemy własne pieniądze warto zastanowić się nad tym, gdzie to zrobimy. Samemu wyborowi, jaki dokładnie komponent kupić i jakiej firmy, poświęcamy zwykle dużo czasu, a gdy już podejmiemy decyzję często gnamy do pierwszego lepszego sklepu czy hipermarketu lub wstukujemy w wyszukiwarkę odpowiednią nazwę i zamawiamy tam, gdzie jest najtaniej. No właśnie. A gdzie jest najtaniej? Reklamy dużych sieci głoszą, że tylko u nich. Sklepy internetowe też tak twierdzą, a pan z osiedlowego sklepiku ze sprzętem mówi, że to wszystko bzdura i tak naprawdę to u niego się najbardziej opłaca. A jeśli najtaniej, to przypadkiem nie będzie problemów z gwarancją? I czy jeśli kupimy w sklepie internetowym, to wysyłając zepsuty sprzęt my za to zapłacimy, czy oni? Na te i parę innych pytań postanowiliśmy znaleźć odpowiedzi. Wybraliśmy się do sklepów tych całkiem małych i tych bardzo dużych ponoć „nie dla idiotów”, sprawdziliśmy kompetencje i znajomość sprzętu u sprzedawców, a także trochę się z nimi potargowaliśmy. Wyniki naszych badań i dociekań, porównania cen, kilka innych ciekawostek oraz konkurs, poniżej.

Tydzień z Neverwinter Nights 2 - dzień siódmy

Fett
18

W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy temat klas, jakie dostępne są w Neverwinter Nights 2. Opisaliśmy walecznych wojowników i barbarzyńców, przedstawiliśmy charakterystykę bogobojnych kleryków i oddanych naturze druidów, a także zaprezentowaliśmy profil bardów, niosących pomoc za pośrednictwem muzyki. Dziś ciąg dalszy podróży po profesjach, jakie możemy wybrać dla naszych postaci.

Najnowsze
Lubisz nas?