InformacjeFelieton

W oczekiwaniu na Battlefronta - najlepsze mody o Gwiezdnych Wojnach

... LM

Do ukazania się kolejnych pozycji z uniwersum Star Wars zostało jeszcze sporo czasu. Podpowiadamy jakie fanowskie modyfikacje umilą Wam oczekiwanie.

Konwent Star Wars Celebration już za nami i niezależnie od tego, czy wybraliście się do Orlando, czy postanowiliście śledzić nowości siedząc wygodnie w fotelu, to z pewnością dotarły do Was zaprezentowane tam zwiastuny. Nie da się ukryć, że po kilku latach stagnacji ruszyło się nieco w temacie gier osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oczywistym jest, że tam gdzie deweloperzy nie podejmowali tematu, z odsieczą przyszli modderzy, którzy wprowadzili uniwrersum stworzone przez Geogre'a Lucasa do wielu popularnych gier.

Poniżej znajdziecie zestawienie modyfikacji, które z natłoku najróżniejszych fanowskich tworów, mi przypadły do gustu najbardziej. Z pewnością nie zawiera ono wszystkich modów wartych uwagi, więc koniecznie uzupełnijcie je o swoje typy w komentarzach.

Duke Forces do Duke Nukem 3D

Nasze zestawienie otwiera modyfikacja, która pierwotnie do sieci trafiła niespełna rok temu, ale w przeciągu ostatnich tygodni została gruntownie zaktualizowana. Modder kryjący się za pseudonimem DeeperThought zainspirowany serią Star Wars: Dark Forces z 1995 roku postanowił przenieść jej zawartość i mechanikę rozgrywki na grunt produkcji, która pojawiła się na rynku niewiele później. Dzięki temu w Duke Nukem 3D uświadczymy charakterystyczne dla uniwersum bronie, przeciwników, lokacje czy motywy muzyczne. Jeśli mi nie udało się Was przekonać, to z pewnością zrobi to dołączony powyżej zwiastun moda.

Star Wars: A Galaxy Divided do Stellaris

Walka w przestrzeni kosmicznej jest nieodłącznym elementem filmowej sagi, więc nie dziwcie się, że w dzisiejszym zestawieniu znajdziecie kilka tytułów, których pierwotna mechanika była wprost stworzona pod mody z uniwersum Star Wars. Jedną z takich gier był Stellaris, do którego za sprawą użytkownika o pseudonimie Last Leviathan, trafiła odgórnie utworzona, licząca 950 systemów galaktyka. Zamieszkują ją rasy zaczerpnięte z uniwersum, dla którym przygotowano widoczne powyżej portrety, imiona czy frakcje. W grze pojawiły się też nowinki związane z Mocą, a także modele statków zgodne z tymi, które były wykorzystywane przez siły Jedi czy Sithów.

Galactic Warfare do Call of Duty 4: Modern Warfare

Kolejna na liście jest wydana w 2009 roku modyfikacja do Call of Duty 4: Modern Warfare. Począwszy od idei wprowadzenia do gry blastera, przez kolejne lata projekt przerodził się w pełną konwersję gry, do której trafili charakterystyczni dla uniwersum bohaterowie, wyposażenie i pola bitew. Wszystko to przeznaczone jest do zabawy wieloosobowej, podczas której staniemy po jednej stronie barykady i jako oddany Szturmowiec Imperium stawimy czoła armii Rebeliantów. Grupa Blackmonkeys – twórcy moda – wraz z finalną wersją Galactic Warfare wrzucili do sieci jego zwiastun, który możecie zobaczyć powyżej.

Freeworlds: Tides of War do Freelancer

Akcja modyfikacji rozgrywa się kilka lat po śmierci Imperatora. Jak możemy się domyślić, po utracie centralnego zarządzania wielkie Imperium popadło w rozpad, stając się łakomym kąskiem dla rosnących w siłę organizacji przestępczych. Rozmiary konfliktu potęguje ciągła walka popleczników Palpatine'a ze zwycięską Rebelią. Wcielamy się w najemnika na usługach jednej z trzech organizacji i stajemy do walki o wpływy. Modyfikacja przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej i przenosi nas w realia Star Wars. W związku z tym spodziewajcie się w grze nowych statków, technologii, stacji kosmicznych czy zupełnie odmienionej mapy galaktyki.

Star Wars Conquest do Mount & Blade


Łatwo zauważyć, że spośród modów, które oparto o uniwersum stworzone przez George'a Lucasa przeważają te, których model rozgrywki nastawiony jest na zabawę dla wielu graczy. Jednym z wyjątków w tym zakresie jest Conquest, którego zawartość możemy poznawać samotnie. Po uruchomieniu moda mamy nieograniczoną swobodę w eksplorowaniu ogromnego świata gry, który z realiów średniowiecznych został przeniesiony w daleką przeszłość.

Twórcy wymienili w tym celu niemal każdy, najdrobniejszy element gry stawiając na zgodność z oryginalną sagą, Warto zwrócić uwagę na możliwość podróżowania między planetami, których w grze przygotowano setki. Poza tym, zanim rozpoczniemy rozgrywkę, musimy wykreować swojego protagonistę, opierając się na opcjach zaczerpniętych z uniwersum. Następnie nie pozostaje nam nic innego jak dołączyć do wybranej strony konfliktu, by zostać przykutym do ekranu na długie godziny. Jeśli wolicie samotne wędrówki, to Star Wars Conquest z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Bear Force II do Mount & Blade: Warband

Wraz z ostatnią pozycją w dzisiejszym zestawieniu wracamy na grunt zabawy wieloosobowej. Akcja moda Bear Force II rozgrywa się w czasie Wojny Klonów i jak zapewne się domyślacie, będziecie mogli wziąć w niej udział. Pomimo faktu, że podstawą dla modyfikacji była gra oparta o średniowieczne realia twórcy wprowadzili do niej automatyczne blastery, które imitują odrzut i rozrzut pocisków . Co więcej, w grze pojawiły się punkty zdrowia i możliwość dostosowania kamery.

Z uwagi na fakt, że mod przenosi nas w uniwersum Gwiezdnych Wojen, w rozgrywce nie mogło zabraknąć odwiecznego konfliktu pomiędzy Sithami a Zakonem Jedi, a także charakterystycznych dla nich umiejętności i mieczy świetlnych. Wyposażenie w pełni nawiązuje do tego, co widzieliśmy na kinowych ekranach, a niektóre jego elementy możemy swobodnie personalizować.

Wracając do aspektu wieloosobowego modyfikacji, warto wspomnieć, że twórcy przygotowali ponad dwadzieścia grywalnych klas postaci, które przynależą do jednej z czterech głównych frakcji. Potyczki toczą się na siedemdziesięciu różnorodnych mapach, które nawiązują do dwudziestu znanych z uniwersum planet. Jeśli potrzebujecie odskoczni w oczekiwaniu na nową odsłonę Star Wars: Battlefront II, to koniecznie sięgnijcie po tę modyfikację.

To już wszystko, co mamy dla Was na dzisiaj. Jeśli umknął Wam zwiastun nadchodzącego Star Wars: Battlefront II, to możecie zobaczyć go powyżej. Graliście w którąś z wymienionych powyżej pozycji? Koniecznie podzielcie się wrażeniami lub uzupełnijcie zestawienie o własne typy. Zapraszamy też do śledzenia serii, w których przyglądamy się najnowszym modyfikacjom lub tytułom, które dorobiły się największej społeczności modderskiej.

Najnowsze
Lubisz nas?