Akademia EITCA - złap dofinansowanie, zdobądź certyfikat, zostań grafikiem

Kamil Ostrowski
2014/11/24 17:15
5
0

Jeżeli ciągnie Was w stronę grafiki komputerowej, to wcale nie musicie wybierać studiów kształcących w tym kierunku. Pracodawcy patrzą przede wszystkim na portfolio i szukają przede wszystkim umiejętności, a nie papierków.

Akademia EITCA - złap dofinansowanie, zdobądź certyfikat, zostań grafikiem

W takiej sytuacji warto się zainteresować kursami certyfikacyjnymi, na przykład takimi, jakie proponuje Akademia EITCA. Na program dla grafików komputerowych składa się dziesięć kursów po piętnaście godzin każdy. W sumie daje to 150 godzin - ekwiwalent mniej więcej bardzo intensywnego miesiąca spędzonego w szkole, przynajmniej jeżeli godziny przeliczamy sobie bezpośrednio. Oczywiście kurs jest intensywny, więc będziemy musieli poświęcić mu się w dużym stopniu, jeżeli chcemy wyrobić się we wspomnianych trzydziestu dniach. Do tego dochodzi rzecz jasna robienie ćwiczeń, praca nad zadaniami, itd. Według słów organizatorów kursu wartość szkolenia jest równa studiom podyplomowym. Całe szczęście, że wiedzę możemy sobie dawkować wedle własnego uznania.

Kurs odbywa się w formie e-learningowej. To oznacza, że sami dawkujemy sobie wiedzę - siadamy przed komputerem i brniemy przez kurs, czytając o podstawach teoretycznych, wykonując ćwiczenia, wreszcie przechodząc przez egzaminy (zdawane oczywiście online). Jeżeli dotrwamy do końca i zdamy wszystko, dostajemy certyfikat EITCA/CG, poświadczający, że zdobyliśmy określony zestaw umiejętności. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy przechodzili przez kolejne etapy kursu na spokojnie - w każdej chwili możemy przysiąść, podobnie jak w każdej chwili możemy odejść od komputera i zająć się czymś innym.

Dodatkowym profitem z wybrania tego kursu jest podwójna certyfikacja. Po pierwsze, dostajemy dyplom. Do powieszenia na ścianie, albo po pochwalenia się znajomym. Co jednak ważniejsze, zostajemy wpisani do informatycznego systemu Instytutu EITCI, dzięki czemu potencjalny pracodawca będzie mógł szybko i łatwo sprawdzić czy faktycznie dany zestaw umiejętności posiedliśmy - nie musi wierzyć nam na słowo.

Co składa się na EITC/CG?

Tworzenie i obróbka obrazów z Adobe Photoshop (15 godzin) - Chyba każdy wie, czym jest Photoshop firmy Adobe. Jeden z najpopularniejszych programów do obróbki graficznej. Wbrew pozorom służy do czegoś więcej powiększanie mięśni i biustu na fotkach z wakacji. To podstawowe narzędzie większości grafików, obojętne czy pracują w redakcji serwisu o grach (np. w gram.pl), czy przy produkcji materiałów do gier.

EITC/CG/AI1: Grafika wektorowa z Adobe Illustrator (15 godzin) - Trochę mniej znany program firmy Adobe - służy do tworzenia i edycji grafiki wektorowej. W tym przypadku obraz jest opisany za pomocą figur geometrycznych, a nie za pomocą siatki "pokolorowanych" odpowiednio pikseli (grafika rastrowa). Główna praktyczna różnica jest taka, że grafikę wektorową można dowolnie powiększać, bez utraty jakości.

EITC/CG/AIDF: Skład poligraficzny z Adobe InDesign (15 godzin) - Ponownie Adobe, ale tym razem jest to ich program poligraficzny. Służy przede wszystkim do składania i przygotowywania do druku pism, folderów, książek i tym podobnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Wasze ulubione czasopismo o grach jest tworzone właśnie w InDesignie. Można również używać go do tworzenia wydań tabletowych.

EITC/CG/AF: Tworzenie animacji i grafiki interaktywnej z Adobe Flash (15 godzin) - Wielu grafików tworzących na potrzeby sieci WWW korzysta z wtyczki Adobe Flash do wyświetlania grafiki. Okresowo przydaje się również w przypadku tworzenia gier uruchamianych w oknie przeglądarki.

EITC/CG/VICG: Identyfikacja wizualna w grafice komputerowej (15 godzin) - Czyli tak zwany "design". Typografia, layout, reklama i tym podobne.

GramTV przedstawia:

EITC/CG/CAG: Artystyczne aspekty grafiki (15 godzin) - Mylą się ci, którzy grafika postrzegają bardziej jako rzemieślnika, a mniej jako artystę. Wszystko zależy od tego, jak podchodzimy do swojej pracy. W ramach tego kursu można poznać podstawowe pojęcia plastyczne, takie jak kompozycja czy perspektywa, a także poznać techniki artystyczne.

EITC/CG/AD: Projektowanie witryn sieci Web z Adobe Dreamweaver (15 godzin) - Dreamweaver to program ułatwiający grafikowi projektowanie stron WWW, w dużym stopniu automatyzując proces tworzenia na poziomie kodu. Współcześnie tworząc witrynę internetową musimy znać właściwie tylko języki HTML i CSS, resztą mogą zająć się takie aplikacje, jak właśnie Dreamweaver.

EITC/CG/AI2: Projektowanie i tworzenie identyfikacji wizualnej z Adobe Illustrator (15 godzin) - To okazja, żeby zdobyć bardziej zaawansowaną wiedzę na temat pracy ze wspomnianym już programem Adobe Illustrator.

EITC/CG/ACSU: Wizualizacja i grafika 3D z AutoCad oraz SketchUp (15 godzin) - Każdy kto ma znajomego architekta na pewno przynajmniej raz słyszał o mitycznym AutoCadzie. Nic dziwnego, w końcu to jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia grafiki trójwymiarowej. W ramach tego kursu zdobędziemy umiejętności, które pozwolą nam wizualizować przestrzenie. Podobne zastosowanie ma program SketchUp, z tą różnicą, że ten program jest darmowy dla zastosowań domowych.

EITC/CG/TFCG: Teoretyczne aspekty grafiki komputerowej (15 godzin) - Praca grafika to przede wszystkim praktyka, ale wiedza teoretyczna również potrafi się przydać. Dobrze wiedzieć, co właściwie się dzieje i dlaczego, a także skąd się wzięło. Na zakończenie kursu pojawiają się zagadnienia takie jak historia grafiki komputerowej, modele barw czy teoretyczne podstawy grafiki rastrowej i wektorowej. Ciekawe rzeczy, chociaż o wyraźnie mniejszej wartości praktycznej.

Ile to wszystko kosztuje?

Odpowiedź brzmi - to zależy. Jeżeli załapiemy się na 80% dofinansowanie z Unii Europejskiej, to zamkniemy się w mniej niż tysiącu złotych. Opłaca za cały kurs wyniesie dokładnie 880 złotych. Za cały kurs! Żeby z tej dopłaty skorzystać, potrzebujemy kodu rejestracyjnego, który można znaleźć np. u partnerów medialnych czy w różnych zakątkach Internetu (warto odwiedzić np. fanpage CompLearn https://www.facebook.com/CompLearn). Bez tego dofinansowania koszt kursu wynosi 4400 złotych. Można też realizować pojedyncze piętnastogodzinne bloki - każdy to wydatek 450 złotych.

Do końca listopada 2014 roku czytelnicy Gram.pl mogą skorzystać z 80% dofinansowania z Unii Europejskiej, korzystając z przygotowanego specjalnie dla Was linku referencyjnego, albo korzystając przy rejestracji z kodu "SEGVZ". Pamiętajcie, czas macie tylko do 30.11.2014r, a liczba miejsc jest ograniczona.


Ile to wszystko kosztuje? 
, Akademia EITCA - złap dofinansowanie, zdobądź certyfikat, zostań grafikiem

Zanim zdecydujecie się na taki kurs, warto odpowiedzieć sobie szczerze na kilka pytań. Czy chcecie się zaangażować? E-learning, chociaż kojarzy się z wygodnym siedzeniem we własnym domu, to jednak wciąż nauka - nie da się obejść złotej życiowej zasady, która brzmi "nie ma nic za darmo" - i nie chodzi tutaj tylko o wyłożone pieniądze. Po drugie - które konkretnie umiejętności chcecie poznać? Jeżeli upratrzycie sobie tylko parę elementów, to przechodzenie przez cały kurs mija się z celem. Z drugiej strony, nie ma powodu odrzucać całości, bo potraficie nałożyć warstwy w GIMP-ie. Po trzecie - czy te umiejętności przydadzą się Wam w przyszłej karierze? Niekoniecznie musi to być tworzenie gier, niech będzie to design, projektowanie stron WWW czy nawet marketing. Czy się przydadzą? Jeżeli odpowiadając na powyższe pytania odnotowaliście satysfakcjonujące, referendalne niemalże trzy razy "tak", to możecie z czystym sumieniem zainteresować się kursem EITC/CG.

*Artykuł jest elementem wspólnej kampanii Akademii EITC i gram.pl

Komentarze
5
Johan.August
Gramowicz
30/03/2020 17:55
Co za brednie! Swoim kursantom mówicie, że cały ten kurs są w stanie zrobić w tydzień! Ba! jak się przyłożą to w jeden dzień! A tu taka odmiana. Wasze kursy są byle jakie, jesteście nastawienie tylko na zysk, jak przytulicie pieniądze to nie potraficie już ich puścić. A jakość waszych usług jest marna. Zwyklłe instrukcje obsługi, napisane nudnym, ciężkim językiem za który się cenicie jak nienormalni. Żałośni jesteście! Nie polecam tej firmy, psuje tylko renome Uni Europejskiej mimo że prawa Europejskiego nie przestrzeganie w ramach praw konsumenta! Niczego nie zapewniacie, programy to na darmowej subskrybcji, która trwa 1 miesiąc, a macie czas na zrobienie kurs 3 miesiące, lecz jak się nie wyrobicie, to będziecie dalej z tym smętnym kursem siedzieć bez praktyki, bo będziecie musieli kolosalne pieniądze płacić za subskrybcje, o czym oczywiście ta byle jaka firma nie informuje! Nie dajcie się oszukać, ComLearn to NACIĄGACZE!!!!!
 
CompLearn napisał:

Wymienione przez Pana 15 h zawartości merytorycznej to czas uśredniony; zawartość materiałowa każdego działu jest bardzo obszerna i każdorazowo przygotowywana przez ekspertów w dziedzinie grafiki komputerowej (w tym pracowników naukowych związanych z branżą IT), którzy dobierają zagadnienia tematycznie i czasowo tak, by kompleksowo odpowiadały zapotrzebowaniu zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych uczestników szkolenia. Najwyższą jakość merytoryczną potwierdza Akredytacja Akademii EITCA Ministrestwa Edukacji Narodowej przyznana za pośrednictwem Kuratora Oświaty (nr 8/2014) nadająca wydawanym w Brukseli międzynarodowym certyfikatom Akademii EITCA i EITC również dodatkowy wymiar formalnego elementu poświadczenia kompetencji w krajowym systemie kształcenia, nadzorowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem szkolenia EITCA/CG Grafika Komputerowa ( http://eitca.pl/program-certyfikacyjny-akademii-eitcacg) oraz kontaktu z Sekretariatem Akademii EITCA (eitca.pl/kontakt) w razie dodatkowych wątpliwości i pytań dotyczących szkoleń). Pozdrawiamy ICS CompLearn

 

Johan.August
Gramowicz
30/03/2020 17:53
Co za brednie! Swoim kursantom mówicie, że cały ten kurs są w stanie zrobić w tydzień! Ba! jak się przyłożą to w jeden dzień! A tu taka odmiana. Wasze kursy są byle jakie, jesteście nastawienie tylko na zysk, jak przytulicie pieniądze to nie potraficie już ich puścić. A jakość waszych usług jest marna. Zwyklłe instrukcje obsługi, napisane nudnym, ciężkim językiem za który się cenicie jak nienormalni. Żałośni jesteście! Nie polecam tej firmy, psuje tylko renome Uni Europejskiej mimo że prawa Europejskiego nie przestrzeganie w ramach praw konsumenta! Niczego nie zapewniacie, programy to na darmowej subskrybcji, która trwa 1 miesiąc, a macie czas na zrobienie kurs 3 miesiące, lecz jak się nie wyrobicie, to będziecie dalej z tym smętnym kursem siedzieć bez praktyki, bo będziecie musieli kolosalne pieniądze płacić za subskrybcje, o czym oczywiście ta byle jaka firma nie informuje! Nie dajcie się oszukać, ComLearn to NACIĄGACZE!!!!!
CompLearn napisał:

Wymienione przez Pana 15 h zawartości merytorycznej to czas uśredniony; zawartość materiałowa każdego działu jest bardzo obszerna i każdorazowo przygotowywana przez ekspertów w dziedzinie grafiki komputerowej (w tym pracowników naukowych związanych z branżą IT), którzy dobierają zagadnienia tematycznie i czasowo tak, by kompleksowo odpowiadały zapotrzebowaniu zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych uczestników szkolenia. Najwyższą jakość merytoryczną potwierdza Akredytacja Akademii EITCA Ministrestwa Edukacji Narodowej przyznana za pośrednictwem Kuratora Oświaty (nr 8/2014) nadająca wydawanym w Brukseli międzynarodowym certyfikatom Akademii EITCA i EITC również dodatkowy wymiar formalnego elementu poświadczenia kompetencji w krajowym systemie kształcenia, nadzorowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem szkolenia EITCA/CG Grafika Komputerowa ( http://eitca.pl/program-certyfikacyjny-akademii-eitcacg) oraz kontaktu z Sekretariatem Akademii EITCA (eitca.pl/kontakt) w razie dodatkowych wątpliwości i pytań dotyczących szkoleń). Pozdrawiamy ICS CompLearn

 

Usunięty
Usunięty
25/11/2014 23:28

Wymienione przez Pana 15 h zawartości merytorycznej to czas uśredniony; zawartość materiałowa każdego działu jest bardzo obszerna i każdorazowo przygotowywana przez ekspertów w dziedzinie grafiki komputerowej (w tym pracowników naukowych związanych z branżą IT), którzy dobierają zagadnienia tematycznie i czasowo tak, by kompleksowo odpowiadały zapotrzebowaniu zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych uczestników szkolenia. Najwyższą jakość merytoryczną potwierdza Akredytacja Akademii EITCA Ministrestwa Edukacji Narodowej przyznana za pośrednictwem Kuratora Oświaty (nr 8/2014) nadająca wydawanym w Brukseli międzynarodowym certyfikatom Akademii EITCA i EITC również dodatkowy wymiar formalnego elementu poświadczenia kompetencji w krajowym systemie kształcenia, nadzorowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem szkolenia EITCA/CG Grafika Komputerowa ( http://eitca.pl/program-certyfikacyjny-akademii-eitcacg) oraz kontaktu z Sekretariatem Akademii EITCA (eitca.pl/kontakt) w razie dodatkowych wątpliwości i pytań dotyczących szkoleń).PozdrawiamyICS CompLearn




Trwa Wczytywanie